Tummy Tox Slim Tummy Caps капсули, 60 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Tummy Tox Slim Tummy Caps капсули, 60 капсули


  • Шифра: 0031090
  • Производител: Tummy Tox
599 ден.

Tummy Tox Slim Tummy Caps капсули, 60 капсули.

Капсули кои го намалуваат чувството на глад и се грижат вашиот стомак да е повторно рамен.

Побрзо до тенка линија без откажување!

Ставете го вашиот апетит под контрола и кажете збогум на оние неодоливи вечерни желби за храна!

   - Со екстракт од Garcinia Cambogia за намалување на апетитот и ефективно слабеење
   - Го блокира го формирањето на нови маснотии
    -Го регулира нивото на шеќер во крвта и помага за помалку падови на шеќер
   - Го намалува заморот
   - Со додаден витамин Ц и хром


СТОП НА ПРЕГОЛЕМАТА ЖЕЛБА ЗА ХРАНА И ОТКАЖУВАЊЕ

Капсули кои ќе ја сопрат прекумерната желба за храна и акумулацијата на масни наслаги.

-Го намалува чувството на глад и желбата за храна

-Помага во забрзување на метаболизмот

-Се топи вишокот маснотии

-Помага да се контролира телесната тежина

-Одржува нормално ниво на шеќер и маснотии во крвта

-Содржи најмалку 60% HCA за најдобри резултати во слабеењето
КАКО ДЕЛУВА?

Со Гарсинија Камбоџа ќе јадете помалку и ќе се чувствувате подобро!

Секој пат кога ќе одлучите да изгубите тежина, неодоливо ве привлекува некое чоколадо, чипс или слично? Дали сакате навистина да го постигнете тоа кога ќе држите диета?

Имаме одлични вести за вас! Еве ги Slim Tummy Caps со Гарсинија Камбоџа! Екстрактот од Гарсинија Камбоџа е тропско овошје за кое некои сметаат дека е чудесно овошје поради неговите неверојатни ефекти.

Главната состојка е хидроксицитрична киселина (HCA). Поради тоа, Гарсинија помага да се балансира телесната тежина и го намалува чувството на глад. Тоа спречува акумулација на масни клетки на чувствителни делови како задникот, стомакот, колковите, бутовите и рацете. Покрај тоа, тој има добар ефект врз варењето на храната, бидејќи го забрзува метаболизмот.

Дејствува како антидепресив бидејќи состојките во Гарсинија Камбога го зголемуваат нивото на серотонин, хормонот за среќа, што влијае на позитивното расположение. Високото ниво на серотонин го намалува прејадувањето, што често е причина за лошо расположение и депресија.

Покрај гарсинија, Slim Tummy Caps содржат и хром и витамин Ц, кои помагаат на гарсинијата да работи уште посилно. Хромот игра голема улога во метаболизмот на микро супстанциите и помага во одржување на стабилно ниво на шеќер

Витаминот Ц помага при ослободување на енергијата во метаболизмот и ги штити клетките од оксидативен стрес.

Slim Tummy Caps ќе се погрижат за витка линија и рамен стомак без да се откажете, а исто така ќе ви дадат дополнителна доза на енергија!
Начин на употреба: Препорачана дневна доза e 1 капсула 30 минути пред појадок и 1 капсула 30 минути пред ручек со чаша вода.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени и доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: екстракт од овошје гарсинија со 60% хидроксицитрична киселина, L-аскорбинска киселина, средство против стврднување: магнезиумски соли на масни киселини, хром (III) хлорид, капсули: хидроксипропил метил целулоза.

 
ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!Tummy Tox

Tummy Tox