Tummy Tox Night Burner Drink Intense ќесички, 10 ќесички ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ 2+1 :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Tummy Tox Night Burner Drink Intense ќесички, 10 ќесички ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ 2+1


  • Шифра: 0031437
  • Производител: Tummy Tox
1.798 ден.

Tummy Tox Night Burner Drink Intense ќесички, 10 ќесички ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ 2+1.

Вкусен пијалок кој помага во забрзување на согорувањето на мастите и го подобрува спиењето.

Вкусен пијалок кој помага да се потисне вечерниот глад, ви овозможува да се опуштите и да стопите килограми додека спиете!

    -Ги спречува калориите да се претвораат во маснотии
    -Го поддржува вашиот главен орган што гори маснотии – црниот дроб
    -Го намалува вечерниот апетит – ви помага да се опуштите и да спиете мирно
    -Не содржи стимуланси за нарушување на вашиот сон
Повеќекратни неверојатни ефекти за зајакнување на вашите напори за губење на тежината!

-Помага во забрзување на природниот процес на согорување на маснотиите

-Помага да се намали гладта во вечерните часови

-Помага при ноќно обновување на црниот дроб и го стимулира варењето

-Не го нарушува сонот, помага за релаксација и го подобрува спиењето


КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Гарцинија Камбоџа помага на телото да се ослбоди од вишокот килограми побрзо!

Night Burner INTENSE содржи 800 гр чиста Гарцинија Камбоџа, што помага при намалување на гладот, согорува повеќе маснотии и помага да ги стопите вишокот килограми побрзо!

Овој вкусен пијалок може дури и да помогне во подобрување на спиењето. Докажано е дека длабокиот сон има корисни ефекти врз природното слабеење, не само затоа што добро одмореното тело согорува маснотии полесно, туку затоа што луѓето кои имаат квалитетен сон      избираат помалку калорични јадења.

Веројатно сте доживеале глад доцна во ноќта и незапирлива желба за грицки во вечерните часови: сладолед, чипс, бисквити или сендвич. Токму затоа излеговме со Night Burner INTENSE! Со овој пијалок можете да ја намалите гладта во текот на ноќта и желбата да се упатите кон фрижидерот. Без грицки доцна во ноќта, полесно ќе заспиете, но што е уште повеќе, нема да ги саботирате сите ваши дневни напори за слабеење.

Night Burner Drink исто така ќе ви помогне да се грижите за црниот дроб. Црниот дроб му помага на метаболизамот при согорување на маснотиите. Последиците од преоптоварен црн дроб кој не е во состојба добро да ги изврши сите свои задачи се манифестираат на нашите тела порано отколку подоцна. Според најновите студии, околу 40% од популацијата страда од замастен црн дроб – последователниот пораст на дебелината секако не е случајност.

Со оваа уникатна комбинација на растворливи растителни влакна, Гарцинија Камбоџа и витамин Б6, овој напиток за согорување на маснотии ќе помогне да се спречи акумулацијата на маснотиите и да се стимулира согорувањето и елиминацијата на маснотиите.

Night Burner Drink со одличен вкус на лајм ќе ви помогне да го намалите вашиот вечерен апетит, ќе ви помогне да спиете подобро и да согорувате повеќе маснотии!
Night Burner Drink исто така се грижи за вашиот црн дроб. Црниот дроб е клучен орган за оптимален метаболизам. Последиците од преоптоварениот црн дроб кој не е во состојба добро да ги извршува сите свои задачи, се манифестираат на нашите тела порано отколку подоцна. Според најновите студии, околу 40% од популацијата страда од замастен црн дроб – последователниот пораст на дебелината секако не е случајност.

Со оваа уникатна комбинација на растворливи влакна, Гарсинија Камбоџа и витамин Б6, овој пијалок за согорување маснотии ќе помогне да се спречи акумулацијата на маснотиите и да се стимулира согорувањето и елиминацијата на маснотиите.

Night Burner Drink со одличен вкус на лајм ќе ви помогне да се потисне вашиот вечерен апетит, ќе ви помогне да спиете подобро и да согорувате повеќе маснотии!
Клинички докажани ефекти *:

    -Ви помага да заспиете побрзо и да спиете подобро
    -Главната состојка, Гарсинија Камбоџа, го зголемува слабеењето до 3 пати
    -Добар сон со помош на Night Burner може да ви помогне да изгубите 6,5 кг повеќе, дури и без други промени во животниот стил

Ноќниот пијалок со вкус на лајм може да ви помогне да спиете подобро, да се чувствувате енергично во текот на денот и да го забрза губењето на вишокот килограм
Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 250 мл вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го пред спиење.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: Fibregum [гума акација со 90% растворливи диетални влакна], овошен екстракт од гарсинија со 60% хидроксицитрична киселина, холин бикарат, екстракт од лисја од мелем со лимон со 15% хидроксицинаминска киселина и 7% росмаринска киселина, природен вкус на зелен лимон (лајм), екстракт од овошје од рогач, калциум Л -асорбат, екстракт од корен од цикорија со 20% инулин, регулатор на киселост: лимонска киселина, средства против стврднување: силициум диоксид и растителни влакна од ориз, засладувач: сукралоза, пиридоксин хидрохлорид.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!


Tummy Tox

Tummy Tox