FlexiVita Pro капсули за возрасни, 30 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
FlexiVita Pro капсули за возрасни, 30 капсули


  • Шифра: 0020319
  • Производител: Vitae Health Inovation Spain
876 ден.

FlexiVita Pro капсули за возрасни,30 капсули.

Состав:

    Глукозамин
    Хондроитин
    МСМ
    Таблети бамбус (колаген)
    Цинк
    Манган
    Куркума
    Црн бибер
Наменето за:
- Превенција на болести на зглобови и коски
- Обнова на коскената маса и ‘рскавица
- Олеснување на болка и воспаление
-Одржување на здрави зглобови кај спортисти


Упатство за употреба:

1 до 2 капсули дневно, после јадење. За време на бременост и доање не треба да се консумира поради присуство на Глукозамин и Хондроитин.

БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ ЛАКТОЗА, БЕЗ ШЕЌЕР.


Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.