VICHY NEOVADIOL ПРОМОТИВЕН СЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY NEOVADIOL ПРОМОТИВЕН СЕТ


  • Шифра: 1000747
  • Производител: VICHY
3.980 ден.

VICHY NEOVADIOL ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1. VICHY NEOVADIOL POST-MENOPAUSE хранлива дневна нега 50ml.

NEOVADIOL ХРАНЛИВА ДНЕВНА НЕГА НА КОЖАТА ВО ПОСТМЕНОПАУЗА За многу сува и зрела кожа, 50ml За време на постменопаузалниот период, хормоналните промени го забрзуваат стареењето на кожата. Производството на липиди е намалено, што предизвикува зголемена акутна сувост на кожата. Брчките стануваат поизразени и кожата ја губи цврстината.

NEOVADIOL NUTRITIONAL ДНЕВНАTA НЕГА НА КОЖАТА ВО ПОСТМЕНОПАУЗА ги реактивира механизмите на кожата како: еластичност, цврстина и густина. Клинички испитано и одобрено од страна на дерматолозите. Погодна за употреба и кај пациенти со чувствителна кожа. •    Ја надополнува загубата на липиди. •    Ја отстранува појавата на брчки. •    Ја зацврстува кожата.

СОСТАВ NEOVADIOL NUTRITIONAL ДНЕВНАTA НЕГА НА КОЖАТА ВО ПОСТМЕНОПАУЗА содржи силна комбинација на концентрирани дерматолошки активни состојки: Комбинацијата на Proxylane и екстракт од семе од пченка (Vitamin B3) е создадена да ги ублажи видливите промени на кожата предизвикани од хормоните. Хранливи омега 3, 6 и 9 масни киселини добиени од природно масло од оризово семе во Тајланд. КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНО - 25% ОБВИСНАТА КОЖА* + 17% ГУСТИНА* - 28% БРЧКИ* * Клиничко испитување направено на 221 жена после 3 месеци употреба.

2.VICHY NEOVADIOL PERI & POST - MENOPAUSE  Серум 30ml.

Наменето за кожа во период на перименопауза и постменопауза. Кожата е цврста, а тенот на кожата изедначен. Кожата е измазнета, посјајна и интензивно нахранета.

Состав:

PROXYLANE+ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕТО SENE+ВИТАМИНИ B3,CG,E+OMEGA КИСЕЛИНИ.

VICHY

VICHY