Neuronal капсули, 20 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Neuronal капсули, 20 капсули


  • Шифра: 0020782
  • Производител: MedEq
1.500 ден.

Neuronal - единствена комбинација на витамини и нуклеотиди кои влијаат на природниот процес на регенерација на оштетени нерви, поврзани со состојби како што се:

- Болки во вратот
- Болки во лумбалната регија
- Болки во рамењата и рацете
 -Лумбаго или болка во долните делови на грбот
 -Ишијас
- Компресија на коренот од спиналните нерви
 -Дискус хернија (пре или пост-оперативна) проследена со невралгии и полиневропатии

 Состав:
▪️Нуклеотид (UMP)
▪️Ниацин
▪️Витамин B6
▪️Витамин B1
▪️Фолна киселина
▪️Витамин B12


Употреба:

 Дозирање: 1 капсула дневно.

MedEq

MedEq