MAPEZ спреј за комарци 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
MAPEZ спреј за комарци 100ml


  • Шифра: 0014212
  • Производител: Pharmalife
510 ден.

MAPEZ спреј за комарци 100ml.

Природна бариера од комарци и други инсекти.
Природен производ врз база на етерични масла на здравец, лимонова трева, лаванда, егзотична вербена и нане.
МАПЕЗ спрејот е мешавина на нетоксични, неиритирачки и ефикасни природни етерични масла.
Погоден е за употреба и кај најмалите деца од првите денови на животот.
Посебниот мирис на неговите природни состојки е пријатен за луѓето, а непријатен за инсектите.
Со нанесување на кожата се формира природна бариера која ги одбива комарците, мувите и другите инсекти.
Ја негува и хидрира кожата.
MAPEZ спрејот е безбеден и нетоксичен. Не содржи алкохол.Pharmalife

Pharmalife