Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ SENSITIVE крем за лице 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ SENSITIVE крем за лице 50ml


  • Шифра: 0014526
  • Производител: Eucerin
1.280 ден.

Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ SENSITIVE крем за лице 50ml.

Eucerin SENSITIVE PROTECT кремот за лице за заштита од сонце, за сува кожа со СПФ 50+ е наменет за нега на сува и чувствителна кожа, склона кон атопичен дерматитис. Производот oвозможува многу висока УВ заштита.

Ја заштитува кожата и го намалува оштетувањето на чувствителната и сува кожа под дејство на сончевите зраци
Водоотпорен, без мирис
Со ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY, којашто комбинира УВА/УВБ филтри за многу висока УВ заштита и ликохалкон А, кој што помага за неутрализација на слободните радикали. Глициретинската киселина ги помага сопствените ДНК-репаративни механизми на кожата
Дерматолошките проучувања докажуваат: Многу добра подносливост од чувствителна кожа и кожа склона кон атопичен дерматитис


Eucerin

Eucerin