Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ PIGMENT CONTROL флуид за лице 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ PIGMENT CONTROL флуид за лице 50ml


  • Шифра: 1005281
  • Производител: Eucerin
1.375 ден.

Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ PIGMENT CONTROL флуид за лице  50m.

Eucerin® SUN формулата со многу висока заштита СПФ 50+ и патентираниот Thiamidol помага за превенција од хиперпигментација, индуцирана под дејство на сончевите зраци. Состојката Thiamidol делува на основната причина за проблемот и при редовна употреба ефикасно ги намалува темните дамки и го спречува нивното повторно појавување.

Пријатна лесна текстура, не е масен, не остава лепливи траги.
Брзо се впива.
Некомедоген, погоден како основа за шминка.
Тестиран при влажна клима.
Eucerin®SUN иновациja: УВ светлината е една од основните предизвикувачи на кожни проблеми, поврзани со изложување на сонце. Високоенергетската видлива светлина може да индуцира создавање на слободни радикали, коишто дополнително ја иритираат кожата. ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира УВА/УВБ филтри за многу висока УВ заштита и ликохалкон А, којшто помага за неутрализирање на слободните радикали. Хиперпигментацијата и темните дамки исто така можат да бидат индуцирани од изложување на УВ и високоенергетска видлива светлина.

Дерматолошките проучувања докажуваат: Многу добра подносливост дури и од чувствителна кожа.


Eucerin

Eucerin