Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ ALLERGY PROTECT гел-крем 150ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ ALLERGY PROTECT гел-крем 150ml


  • Шифра: 1001189
  • Производител: Eucerin
1.570 ден.

Eucerin SUN PROTECTION SPF50+ ALLERGY PROTECT гел-крем 150ml.

Лесна, нелеплива крем/гел за сончање која е
специјално формулирана за кожа склона кон алергии предизвикани од сонце како што е PLE.
Напредната спектрална технологија Еуцерин комбинира широкопојасен и фотостабилен UVA / UVB филтри1 со ликохалскон А за да
ги неутрализира слободните радикали предизвикани од UV и HEVIS светлината.
Формулата исто така содржи Алфа-Глукосилрутин која помага да се спречат алергии предизвикани од сонце и
дека го минимизираат ризикот од иритација на кожата. Може да се користи и на лицето и на телото.


Eucerin

Eucerin