LA ROCHE-POSAY CICAPLAST ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY CICAPLAST ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ


  • Шифра: 1005509
  • Производител: La Roche-Posay
1.995 ден.

LA ROCHE-POSAY CICAPLAST ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ.

1. LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 SPF50  балзам со термална вода 40ml.

Чувствителна кожа. Површински иритации. Обновува и смирува чувствителна кожа. Превенција на црвени и кафеави траги од повреди и заштита на тетоважи. •    Не нанесувајте на оштетена кожа. •    Избегнувајте ги усните и пределот околу очите. AQUA / WATER, GLYCERIN, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE,  COCO-BETAINE, POLYSORBATE 20, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, NIACINAMIDE, ACRYLATES, COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, CITRIC ACID, COCAMIDE MEA, DISODIUM EDTA, MANNOSE, POLYQUATERNIUM-11, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, VITREOSCILLA FERMENT.

2. LA ROCHE-POSAY CICAPLAST  B5 смирувачки обновувачки концентриран спреј 100ml.

Овој обновувачки заштитен спреј го смирува, штити и обновува епидермисот на испукана и иритирана кожа и , благодарение на формулата со концентрација од 5% смирувачки и обновувачки пантенол, а збогатена со MP-липиди, активни состојки за хидратација, во револуционерна високо филмогена формула, пружа извонредно чувство на удобност и заштита. За кожа во оштетени, испукани и иритирани подрачја. За деца и возрасни. Нова генерација на заштитна текстура: Заштитна текстура која штити од агресивни влијанија, обновува и смирува. ИНОВАЦИЈА MP-липиди: Помага во обнова на заштитната бариера на кожата во различни димензии, заедно со [Пантенол 5%] за моментално чувство за олеснување.

La Roche-Posay

La Roche-Posay