LA ROCHE-POSAY LIPIKAR ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY LIPIKAR ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ


  • Шифра: 1004675
  • Производител: La Roche-Posay
2.900 ден.

LA ROCHE-POSAY LIPIKAR ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ.

Сетот содржи:

1. LA ROCHE-POSAY LIPIKAR CLEANSING OIL AP+ масло за чистење и обнова на липиди 400ml.

Маслена купка за миење на телото што ги враќа липидите на кожата - Без иритации, без парабени. Ја штити кожата од исушување поради дејството на тврдата вода. Ги враќа липидите на кожата потребни за обнова на заштитната бариера на кожата. Сува и непријатна кожа. За деца и возрасни. Состојки за чистење избрани за оптимална толеранција. Неутрална pH вредност. Без сапун. Без алкохол. Без бои. Без парабени. Содржи ниацинамид за да се обнови заштитната бариера на кожата и да се смири чувството на затегнување и карите масло за интензивно враќање на липидите. Под тушот, земете неколку капки на дланката и нанесете на мокра кожа. Во када, ставете 2 до 3 капачиња во водата за бањање. Исплакнете нежно. Исушете без триење. AQUA / WATER, SORBITOL,SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COCAMIDE MEA, COCO-BETAINE, CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL, CITRIC ACID, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, NIACINAMIDE, PARFUM / FRAGRANCE, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES,PPG-5-CETETH-20, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE SODIUM HYDROXIDE.

2. LA ROCHE-POSAY LIPIKAR AP+M балзам со тројно делување 400ml.

БАЛСАМ КОЈ ГИ ВРАЌА ЛИПИДИТЕ НА КОЖАТА. ДЕЛУВА ПРОТИВ ИРИТАЦИИ И ЧЕШАЊЕ. Без парфеми, без парабени.Многу сува кожа, иритирана кожа склона кон чешање, чувствителна кожа склона кон атопија. За бебиња, деца и возрасни. Моментално смирува. Помага поретко да дојде до фази на влошување на сувоста на кожата. Погодно и за кожа склона кон атопија и алергии. Иновацијата произлегува од 25 години истражување: LIPIKAR BAUME AP + M со Aqua Posae Filiformis + Microrezyl , нова активна состојка, помага да се дејствува на 2 одлучувачки фактори за кожата склона кон атопија: -    помага во повторно воспоставување и стабилизација на рамнотежата на микробиомот на кожата, ја обновува и чува заштитната бариера на кожата.     Формулата е збогатена со: ниацинамид и карите масло (20%); содржи минимален број на состојки внимателно избрани заради нивната ефикасност и безбедност. НОВИ ТЕКСТУРА: Брзата апсорпција го олеснува и забрзува секојдневното нанесување. Немрсна, нелеплива формулација.     Да се нанесува еднаш дневно на лицето и/или на телото. Многу сувата и иритирана кожа нежно мијте ја со производи без сапун како што е Lipikar Syndet. AQUA / WATER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, GLYCERIN, DIMETHICONE, NIACINAMIDE PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, CETEARYL ALCOHOL, BRASSICA CAMPESTRIS OLEIFERA OIL / RAPESEED SEED OIL, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, CERA MICROCRISTALLINA, MICROCRYSTALLINE WAX, PARAFFIN, SORBITAN TRISTEARATE, DIMETHICONOL, MANNOSE, DISODIUM EDTA, CAPRYLOYL GLYCINE, VITREOSCILLA FERMENT, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL, HYDROXYHYDROCINNAMATE, SODIUM BENZOATE.

La Roche-Posay

La Roche-Posay