LA ROCHE-POSAY LIPIKAR ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY LIPIKAR ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ


  • Шифра: 1005506
  • Производител: La Roche-Posay
2.270 ден.

LA ROCHE-POSAY LIPIKAR ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ.

Сетот содржи:

1. LA ROCHE-POSAY LIPIKAR CLEANSING OIL AP+ масло за чистење и обнова на липиди 400ml x 2.

Маслена купка за миење на телото што ги враќа липидите на кожата - Без иритации, без парабени. Ја штити кожата од исушување поради дејството на тврдата вода. Ги враќа липидите на кожата потребни за обнова на заштитната бариера на кожата. Сува и непријатна кожа. За деца и возрасни. Состојки за чистење избрани за оптимална толеранција. Неутрална pH вредност. Без сапун. Без алкохол. Без бои. Без парабени. Содржи ниацинамид за да се обнови заштитната бариера на кожата и да се смири чувството на затегнување и карите масло за интензивно враќање на липидите. Под тушот, земете неколку капки на дланката и нанесете на мокра кожа. Во када, ставете 2 до 3 капачиња во водата за бањање. Исплакнете нежно. Исушете без триење. AQUA / WATER, SORBITOL,SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COCAMIDE MEA, COCO-BETAINE, CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL, CITRIC ACID, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, NIACINAMIDE, PARFUM / FRAGRANCE, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES,PPG-5-CETETH-20, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE SODIUM HYDROXIDE.

La Roche-Posay

La Roche-Posay