AVARICON Промотивен сет :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
AVARICON Промотивен сет


  • Шифра: 1005449
  • Производител: PHARMANOVA
750 ден.

AVARICON Промотивен сет.

Сетот содржи:

1. AVARICON капсули, 30 капсули x 2

Состав:

Една (1) капсула содржи: 300 мг троксерутин, Centtela Asiatica и гинко билоба.

Комбинација на природни активни супстанци кои ги ублажуваат тегобите настанати како последица на пореметување на венската циркулација во нозете: оток и болка, грчеви, парастезии, пукање на капилари и чувство на т.н тешки нозе.

Препаратот се применува и за ублажување на тегоби предизвикани од хемороиди: болка, чешање и крварење. Троксерутинот е диететски суплемент кој се покажа како помош кај хроничната венска инсуфициенција, варикозни вени и хемороиди. Може да оствари венопротективно, вазопротективно и антиоксидантно дејтво, а со тоа да ја намали болката, тешките нозе, грчевите, отоците и немирот на нозете. Троксерутинот исто така се применува кај мускулните болки и едеми кои се настанати како последица на хематом и лош венски проток. 

Се препорачуваат кај :

-Хронични венски слабости -Варикозни вени -Проблеми предизвикани од хемороиди.

ПОДАРОК

AVARICON гел 75ml.

Состав: единствена комбинација – синергизам на три активни компоненти од билно потекло за комплетен ефект- троксерутин, гинко билоба, Centella asiatica.

Аварикон гелот е наменет за ублажување на тегобите настанати како последица на пореметување на венската циркулација во нозете: оток, болка, грчеви, парестезии и чувство на таканаречени тешки нозе. Се применува и кај повреди на меките ткива (удари и истегнувања) кои се пропратени со оток, болка и со појава на модрици.