LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS SPF50+ спреј за деца и возрасни 300ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS SPF50+ спреј за деца и возрасни 300ml


  • Шифра: 1005225
  • Производител: La Roche-Posay
2.345 ден.

LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS SPF50+ спреј за деца и возрасни 300ml.

Многу висока УВБ/УВА заштита.За чувствителна кожа за лице и тело.

Помага во спречување на оксидативен стрес предизвикан од IC-A зрачење и загадување.Немасна текстура.Тестиран под надзор на дерматолози и педијатри.Погоден за алергии на сонце.Без мирис.Добро протресете пред употреба. ПРЕТПАЗЛИВОСТ: Прекумерното изложување на сонце е опасно.Не изложувајте ги бебињата и малите деца на директна сончева светлина.Не изложувајте се предолго на сонце,дури и кога користите средство за заштита од сонце бидејќи производот не штити 100% од сонце.Нанесете го производот за заштита од сонце непосредно пред изложување од сонце.Нанесувајте често и обилно за да ја одржите заштитата,особено по потење или бришење со крпа.Погрижете се вашите деца да бидат добро покриени со капа,маица и очила за сонце.Избегнувајте го пределот околу очите.Во случај на контакт со очите,веднаш исплакнете ги темелно.Избегнувајте контакт со ткаенина.


La Roche-Posay

La Roche-Posay