Linola гел за туширање и миење лице 300ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Linola гел за туширање и миење лице 300ml


  • Шифра: 1000033
  • Производител: DR.WOLFF
710 ден.

Linola гел за туширање и миење лице 300ml.

Чистата гел-микроемулзија чисти особено нежно и е нежна за кожата. Погоден за секојдневна употреба на лице и тело. Обезбедува хидратација на кожата 24 часа. Не ги иритира очите. Содржи есенцијална линолеинска киселина. PH вредност од 5,5 е погодна за кожата. Не содржи минерални масла или парабени.

Состав:

AQUA, MIPA-LAURETH SULFATE, PEG-18 CASTOR OIL DIOLEATE, PROPYLENE GLYCOL, CANOLA OIL, SODIUM COCOAMPHOACETATE, TRITICUM VULGARE GERM OIL, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, PEG-6 CAPRYLIC / CAPRIC GLYCERIDES, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE, GLYCERIN, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM GLYCOLATE, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL.


Начин на употреба:
Нанесете го гелот на влажна кожа  нежно втријте го, а потоа исплакнете со вода.

DR.WOLFF

DR.WOLFF