Bresiva крем за гради 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Bresiva крем за гради 100ml


  • Шифра: 1005037
  • Производител: ESSENSA
1.885 ден.

Bresiva крем за гради 100ml.

Крем за гради базиран на внимателно одбрани природни состојки кои делуваат смирувачки и ја ублажуваат напнатоста во градите.
Се препорачува за чувствителност, напнатост и чувство на тежина во градите, за намален тонус и цврстина на градите, за намалување на потењето во подмлечната регија.

Лесна текстура, пријатен мирис, брзо се апсорбира, погоден за сите типови кожа.

Екстрактот од листовите од зелка има благотворно дејство и ја ублажува напнатоста во градите. Корисен ефект при отоци, воспаленија и болни состојби.

Екстрактот од матични клетки од јагула постигнува ефект на кревање и е идеален за кожа на која и недостасува тон и цврстина. Благодарение на неговиот исклучителен антиоксидативен потенцијал, екстрактот од матични клетки од јагула доведува до видливо затегнување и подигнување на кожата на дојката.

Екстрактот од грчко семе го зголемува нивото на хидратација на кожата и нејзината еластичност и цврстина поради присуството на бројни биоактивни соединенија, особено флавоноиди (рутин, кверцетин, витексин) и алкалоиди. Исто така, грчкото семе има антиоксидативно и смирувачко дејство.

Зимско етерично масло ја намалува непријатноста и напнатоста во градите, обезбедувајќи пријатно чувство на ладење.

Скапоцените масла од малина и памучно семе се богати со есенцијални масни киселини и витамини. Тие интензивно ја негуваат и ревитализираат кожата, оставајќи ја мека и мазна.

Сода бикарбоната придонесува за намалување на потењето на местото на нанесување, бидејќи го апсорбира вишокот течност и го спречува појавувањето на непријатни мириси. На овој начин ја намалува и појавата на иритации на кожата предизвикани од потење.


Нанесете ја кремата наутро и навечер на градите (избегнувајќи ги брадавиците) и нежно масирајте со кружни движења додека целосно не се апсорбира.