VICHY NEOVADIOL POST-MENOPAUSE ANTI-DARK SPOTS SPF50 крем 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY NEOVADIOL POST-MENOPAUSE ANTI-DARK SPOTS SPF50 крем 50ml


  • Шифра: 1004893
  • Производител: VICHY
2.352 ден. 2.940 ден.

VICHY NEOVADIOL POST-MENOPAUSE ANTI-DARK SPOTS SPF50 крем 50ml.

Vichy Neovadiol Postmenopause Дневниот крем против темни дамки spf50 содржи проксилан, екстракт од сена и ниацинамид (Б3). Ги намалува брчките, штити од појава на темни дамки и ја зголемува еластичноста на кожата. Помага во ублажување на штетните ефекти од менопаузата и УВ зрачењето. Кожата изгледа поцврста, а брчките и темните дамки се сè помалку видливи секој ден.

Нанесете на кожата наутро по нанесувањето на Neovadiol Meno 5 Bi-серумот. Избегнувајте го пределот околу очите.

VICHY

VICHY