Eucerin HYALURON-FILLER ноќен крем 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin HYALURON-FILLER ноќен крем 50ml


  • Шифра: 0011154
  • Производител: Eucerin
2.090 ден.

Eucerin HYALURON-FILLER ноќен крем 50ml.

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

Пополнува: високо и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
Стимулира: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали.
Заштитува: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина
Концентрираниот декспантенол ги зајакнува сопствените регенеративни процеси на кожата во текот на ноќта.

Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За мазна и сјајна кожа со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.


Eucerin

Eucerin