Eucerin HYALURON-FILLER SPF15 дневен крем за сува кожа 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin HYALURON-FILLER SPF15 дневен крем за сува кожа 50ml


  • Шифра: 0007849
  • Производител: Eucerin
1.850 ден.

Eucerin HYALURON-FILLER SPF15 дневен крем за сува кожа 50ml.

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

Пополнува: високо и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките.
Стимулира: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали.
Заштитува: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина.
СПФ 15 + УВА заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали.

Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За мазна и сјајна кожа со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Идеална основа за шминка.
Состав: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyrospermum Parkii Butter, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Mica, Silica, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum, CI 77891.Употреба:

Нанесете наутро со нежни масажни движења, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја деликатната зона околу очите. За надворешна употреба.

За надворешна употреба. Да се чува на температура до 25°С. Избегнувајте контакт со очите.

Eucerin

Eucerin