Eucerin Q10 ACTIVE ноќен крем за лице 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin Q10 ACTIVE ноќен крем за лице 50ml


  • Шифра: 0008983
  • Производител: Eucerin
1.430 ден.

Eucerin Q10 ACTIVE  ноќен крем за лице 50ml.

-При намалена еластичност на кожата и појава на првите брчки
-Специјално создаден за чувствителна кожа
-Некомедогенен
-За секој тип на кожа
-Без мирис и алкохол
-Дерматолошките истражувања докажуваат: многу добра ефикасност и издржливост на кожатаЗа надворешна употреба

Активни состојки:

Антиоксидансот Q10 дејствува врз оксидативниот стрес и ја зачувува енергијата за активност на клетките.
Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Macadamia integrifolia Seed Oil, Octyldodecanol, Ubiquinone, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Dehydroacetic Acid.


Eucerin

Eucerin