Eucerin HYALURON-FILLER+ELASTICITY SPF15 дневен крем за лице 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin HYALURON-FILLER+ELASTICITY SPF15 дневен крем за лице 50ml


  • Шифра: 0030045
  • Производител: Eucerin
1.920 ден.

Eucerin HYALURON-FILLER+ELASTICITY SPF15 дневен крем за лице 50ml.

-За свеж изглед и сјај на кожата
-За секој тип на кожа
-Ја подобрува еластичноста: комплексот колаген-еластин е моќна комбинација од арктиин и креатин, којашто го реенергизира производството на колаген и ја зголемува еластичноста на кожата
-Ги редуцира возрасните дамки: дерматолошки докажаниот Thiamidol ги редуцира возрасните дамки (први видливи резултати после 2 седмици)
-Ги пополнува брчките: формулата со високо и нискомолекуларна  хијалуронска киселина ја хидрира кожата и ги пополнува дури и најдлабоките брчки
СПФ 30 + UVA заштита заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ-те зраци, како и од продлабочување на брчките
Резултат: Моментен природен сјај на кожата.
Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и ефикасност.
Состав: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Behenyl Alcohol, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tapioca Starch, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Creatine, 1-Methylhydantoin- 2-Imide, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol (Thiamidol), Xanthan Gum, Sodium Chloride, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Dimethicone, Trisodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum, CI 77891, CI 77491.

Употреба: Максимум 4 нанесувања на производи за лице со Thiamidol на ден.

Избегнувајте контакт со очите.

Eucerin

Eucerin