Eucerin HYALURON-FILLER+VOLUME-LIFT ноќен крем за лице 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin HYALURON-FILLER+VOLUME-LIFT ноќен крем за лице 50ml


  • Шифра: 1002996
  • Производител: Eucerin
2.090 ден.

Eucerin HYALURON-FILLER+VOLUME-LIFT ноќен крем за лице 50ml.

При загуба на волуменот и тонусот на кожата и нарушување на лицевите контури

Дејство:

-Ги враќа изгубениот волумен и намалениот тонус на кожата, со што ги подобрува лицевите контури
-Ги намалува брчките
-Докажана подносливост од кожата

Активни состојки:

Магнолол - го зголемува бројот и големината на клетките, давајќи обем*
Олигопептиди - ја стимулираат колагенската мрежа и ја тонизираат кожата.*
Хијалуронска киселина - ја хидрира кожата и ги намалува брчките
Декспантенол - ја помага регенерацијата на кожата во текот на ноќта
Состав: Aqua, Glycerin, Panthenol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Coco-glycerides, Caprylic-Capric-Triglyceride, Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Synthetic Beeswax, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Methylpropanediol, Arginine Hcl, Cetyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Stearyl Alcohol, Magnolia Officinalis Bark Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Dimethicone, Trisodium Edta, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1-2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Parfum.


Употреба: Нанесете со лесна масажа навечер, на чиста кожа на лицето и вратот. Избегнувајте контакт со очите.

Eucerin

Eucerin