Eucerin HYALURON-FILLER+VOLUME-LIFT SPF15 дневен крем за лице за нормална и комбинирана кожа 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin HYALURON-FILLER+VOLUME-LIFT SPF15 дневен крем за лице за нормална и комбинирана кожа 50ml


  • Шифра: 1000228
  • Производител: Eucerin
1.990 ден.

Eucerin HYALURON-FILLER+VOLUME-LIFT SPF15 дневен крем за лице за  нормална и комбинирана кожа 50ml.

Eucerin Hyaluron Filler + Volume Lift Дневен крем за нормална и комбинирана кожа. Содржи три активни состојки коишто делуваат на различните слоеви на кожата и се борат со факторите кои доведуваат до отпуштање на кожата, промена на лицевите контури и намалување на обемот на кожата.Природниот екстракт магнолол ги зголемува големината и бројот на клетките коишто го даваат обемот* на кожата. Олигопептидите, добиени од анасон, ги зајакнуваат дермалните врски и ја стимулираат синтезата на колаген.* Хијалуронската киселина го зголемува нивото на хидратација, што води до мека и мазна кожа, а SPF 15 и UVA филтерот ја заштитуваат кожата од фотостареење. Не содржи парабени и вештачки бои, има добра подносливост од кожата


Eucerin

Eucerin