Eucerin HYALURON-FILLER+ELASTICITY SPF20 крем за околу очи 15ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin HYALURON-FILLER+ELASTICITY SPF20 крем за околу очи 15ml


  • Шифра: 1003134
  • Производител: Eucerin
1.710 ден.

Eucerin HYALURON-FILLER+ELASTICITY SPF20 крем за околу очи 15ml.

При загубена еластичност и длабоки брчки околу очите, со СПФ 15 + УВА заштита.

Дејство: Ја подобрува еластичноста на кожата и ги намалува брчките.

-Без мирис
-Докажана подносливост од кожата
-Офталмолошки тестиран
-Погоден при употреба на контактни леќи
-Уникатната комбинација од арктиин и олигопептиди помага да се забрза производството на колаген на клеточно ниво. Високо и нискомолекуларната хијалуронска киселина видно го помага пополнувањето на длабоките брчки.

Состав: Aqua, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Synthetic Beeswax, Behenyl Alcohol, Methylpropanediol, Glyceryl Stearate Citrate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Stearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Fruit Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Carbomer, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol.
Употреба: За надворешна употреба. Нанесете наутро и навечер на чиста кожа околу очите. Избегнувајте контакт со очите.

Чувајте го на температура до 25°С.

Eucerin

Eucerin