Eucerin Dermato clean 3 во 1 мицеларна вода со хијалурон 200ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin Dermato clean 3 во 1 мицеларна вода со хијалурон 200ml


  • Шифра: 1002980
750 ден.

Eucerin Dermato clean 3 во 1 мицеларна вода со хијалурон 200ml.

Мицеларна вода 3 во 1 со хијалурон, за секој тип на кожа.

Мицеларната вода 3 во 1 ја освежува и ја чисти кожата
-Ги отстранува нечистотиите и шминката од очите и лицето
-Помага кожата подобро да дише
-Лесна и удобна за употреба
-Клиничките студии докажуваат дека е компатибилна со чувствителната кожа и дека е погодна за отстранување на шминката од очите.

Содржи иновативна комбинација од активни состојки:

-APG комплекс: ефикасен и нежен комплекс за отстранување на нечистотиите
-Глуко-глицерол: природна хидратантна активна состојка
-Хијалуронска киселина: интензивна хидратација

Резултат: Шминката и нечистотиите од очите и кожата на лицето се отстранети. Кожата е смирена, видно помека и помазна.

Состав: Aqua, Poloxamer 124, Glyceryl Glucoside, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Decyl Glucoside, Arginine HCL, Sodium Cocoamphoacetate, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol.Употреба: Удобен производ за чистење на кожата, којшто може секојдневно да се користи. Нанесете со нежни движења наутро и навечер, со памучен тампон на лицето, вратот и деколтето.