Eucerin HYALURON-FILLER SPF15 дневен крем за нормална и комбинирана кожа 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Eucerin HYALURON-FILLER SPF15 дневен крем за нормална и комбинирана кожа 50ml


  • Шифра: 0030464
1.995 ден.

Eucerin HYALURON-FILLER SPF15 дневен крем за нормална и комбинирана кожа 50ml.

Eucerin Hyaluron-Filler Дневен крем за нормална и комбинирана кожа, со формула против стареење разработена специјално за тој тип на кожа. Формулата комбинира хијалуронска киселина со висока и ниска молекуларна тежина за третман на брчките во длабочина, а биоактивниот глицин-сапонин стимулира синтеза на хијалуронска киселина во кожата. SPF 15 и UVA заштитата ефикасно ја заштитуваат кожата од предвременото фотостареење и продлабочување на постоечките брчки. Кожата изгледа видно помазна. Одлична основа за шминка.