Jamieson Vitamin C шумливи, 10 шумливи :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Jamieson Vitamin C шумливи, 10 шумливи


  • Шифра: 1004603
  • Производител: Jamieson
260 ден.

Jamieson Vitamin C шумливи, 10 шумливи.

JAMIESON ШУМЛИВИ ТАБЛЕТИ VITAMIN C 1000 mg придонесуваат за:

–          правилно функционирање на имунолошкиот систем

–          намалување на заморот и исцрпеноста

–          функционирање на нервниот систем и нормалната психолошка функција

–          потребен е за правилно функционирање на крвните садови

–          придонесува за оптимален раст на коскениот колаген, ‘рскавицата и непцата

–          ги штити клетките од оксидативниот стрес и ја зголемува апсорпцијата на железото.

Витаминот Ц е витамин растворлив во вода, а прекумерното количество во телото се излачува преку урината.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота. НЕ СОДРЖИ скроб, лактоза, вештачки засладувачи, бои, ароми или конзерванси. Начин на употреба – возрасни: Растворете 1 таблета во 120 – 180 ml ладна вода, еднаш во текот на едно деноноќие.


Jamieson

Jamieson