NBL IMMUNO FORMULA таблети, 30 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
NBL IMMUNO FORMULA таблети, 30 таблети


  • Шифра: 1002286
  • Производител: Nobel
1.110 ден.

NBL IMMUNO FORMULA таблети, 30 таблети.

Додаток на исхрана кој содржи:

Бета Глукан – Стимулатор на имуниот систем. Водрастворливи влакна кои го јакнат имуниот систем и имаат моќно дејство врз лошиот холестерол. Нема предозирање, нема несакани ефекти, нема контраиндикации од бета глукани.

Жен – Шен – го регулира крвниот притисок, го регулира холестеролот, ја зголемува мозочната функција, ја зголемува енергијата.

Коензим Q10 – помага во претворањето на храната во енергија.

Селен – моќен имуностимулатор.

Витамини и Минерали.


НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА е производ кој го подржува имуниот систем.

Секоја таблета содржи:

-витамин Ц (како L-аскорбинска киселина),
-магнезиум (како магнезиум оксид),
-бета глукан,
-горчлив портокал,
-L-карнитин (како L-карнитин тартрат),
-селен (како L-селенометинонин),
-витамин Е (како D алфа-токоферилна киселина сукцинат),
-витамин Б3 (ниацин),
-коензим Q10,
-витамин Б1 (како тиамин мононитрат),
-железо (како железен фумарат),
-витамин Б5 (како Д-калциум пантотенат),
-куркума (Curcuma longa (C. domestica) (корен),
-Корејски жен шен (Panax ginseng) (корен),
-цинк (како цинк оксид),
-манган (како манган глуконат),
-витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид),
-хром (како хром (III) хлорид),
-плод од црн бибер (Piper nigrum),
-витамин Д3 (како холекалциферол),
-витамин А (како ретинил палмитат + бета-каротен),
-витамин К (како филохинон (фитоменадион)),
-витамин Б2 (како рибофлавин),
-фолна киселина (како птероилмоноглутаминска киселина),
-бакар (како бакар глуконат),
-витамин Б12 (како цијанокобаламин).
-
 
- 


КАКО ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА?

Се препорачува да се зема 1 таблета дневно со оброк (за возрасни).
За перорална употреба.
Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.
НБЛ ИМУНО ФОРМУЛА се зема преки уста.