Lungforte таблети, 30 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Lungforte таблети, 30 таблети


  • Шифра: 1004323
  • Производител: HealthAid
1.275 ден.

Lungforte таблети, 30 таблети.

Токсичните загадувачи на воздухот можат да имаат големо негативно влијание врз функцијата на белите дробови и респираторните состојби. Lungforte таблетите на HealthAid  се специјално формулирани да учествуваат во превенцијата и заштитата на белите дробови од загадувањето на воздухот, цигарите, респираторните инфекции.

1 таблета содржи:

Активна супстанција: N-ацетил-L-цистеин 300мг, витамин Ц (аскорбинска киселина) 125мг, кверцетин 125мг, ресвератрол100мг, екстракт од лист од маслиново дрво 60мг, прашок од лист од мајчина душица 50мг, Екстракт од лук без мирис 10мг, ацетат на витамин А 400 µг, витамин Д3 (холекалциферол) 5µг.


Начин на употреба:

Возрасни и деца над 12 години една таблета дневно.