FUTURIVA IMMUNO SHIELD капсули, 50 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
FUTURIVA IMMUNO SHIELD капсули, 50 капсули


  • Шифра: 1003143
  • Производител: FUTURIVA
1.450 ден.

FUTURIVA IMMUNO SHIELD капсули, 50 капсули.

IMMUNO SHIELD е сложен хомогенизиран производ, спакуван во вегански
капсули составен од 100% природни состојки кои го засилуваат
имунитетот.
Состојки: екстракт од чага печурка, естракт од реиши печурка,
екстракт од ехинецеја, екстракт од елдербери, лиофилизиран
матичен млеч и екстракт од ацерола (со 25% природен витамин C).

Бенефити од конзумирање на Immuno Shield:
- Го зајакнува имунитетот
- Поттикнува брзо закрепнување од настинки
- Содржи моќни антиоксиданси
- Допринесува за општа благосостојба и виталност


Преопорачана употреба: 2 капсули дневно со вода, 30 мин пред или по оброк.