Forvita kids сируп 120ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Forvita kids сируп 120ml


  • Шифра: 0012647
  • Производител: ReplekFarm
260 ден.

Forvita kids сируп 120ml.

ФОРВИТА КИДС мултивитаминскиот сируп за деца е комбинација на витамини неопходни за

здрав развој на децата. Со употребата на овој сируп се задоволуваат зголемените потреби на

телото за витамини и се дополнува нивниот недостаток во исхраната.

Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, ја зголемува апсорпцијата на железо и придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес. Витаминот Д придонесува за одржување на нормални коски и за одржување на нормални заби и за нормална апсорпција на калциум. Витамините Б6 и Б12 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем. Дополнително, Витамините Б1, Б2, Б6, Б12 и пантотенска киселина придонесуваат за нормален енергетски метаболизам. Витаминот А придонесува за одржување на нормален вид и за одржување на нормални мукозни мембарни.

Деца од 1-14 годишна возраст: 1 лажичка (5 ml) на ден.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.


Replek

Replek