ABOPHARMA Kinder FIT сируп 150ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ABOPHARMA Kinder FIT сируп 150ml


  • Шифра: 1003184
  • Производител: ABOPharma
410 ден.

ABOPHARMA Kinder FIT сируп 150ml.

За сите мали деца кои не сакаат овошје и зеленчук - течни мултивитамини Kinder Fit
 Една лажичка течни мултивитамини секој ден обезбедува 100% од потребите за витамини кај деца. 
 Придонесуваат за нормална состојба на коските и забите, во одржување на здрав вид, го намалуваат чувството на замор и ги штитат клетките од оксидативен стрес. Стимулираат здрав развој и апетит за децата. 
 Пријатниот вкус на портокал и круша го прави Киндер Фит прифатлив и посакуван од децата. 
 Се препорачува за деца кои активно се занимаваат со спорт и/ или умствени вежби.


Препорачано дозирање:

- за деца од 1 до 14 години – една лажичка (5 мл); 

- за деца над 14 години – една лажица (10 мл).


ABOPharma

ABOPharma