MARSOVCI со пребиотик таблети за џвакање, 30 таблети 1+1 ГРАТИС :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
MARSOVCI со пребиотик таблети за џвакање, 30 таблети 1+1 ГРАТИС


  • Шифра: 1002251
  • Производител: Hemofarm
415 ден.

MARSOVCI со пребиотик таблети за џвакање, 30 таблети 1+1 ГРАТИС.

Марсовците со пребиотици содржат пребиотик инулин, кој ја одржува рамнотежата на цревната микрофлора, обезбедува нормално варење, редовно празнење и добар апетит. Освен инулин, Марсовците со пребиотици ги содржат сите витамини, минерали и други хранливи материи неопходни во детската возраст за правилен раст, развој и поддршка на имунолошкиот систем. Посебно се препорачуваат за деца кои имаат проблеми со варењето и неправилно празнење на цревата, како и за деца кои имаат слаб апетит.

Дозирање:

Деца постари од 3 години: една таблета за џвакање, еднаш дневно.