Mustela Stelatopia+ крем за многу сува атопична кожа 150ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Mustela Stelatopia+ крем за многу сува атопична кожа 150ml


  • Шифра: 1002416
  • Производител: Mustela
772 ден. 1.030 ден.

Mustela Stelatopia+ крем за многу сува атопична кожа 150ml.

Mustela Stelatopia+ кремот е наменет за бебиња, деца, за целото семјество.

 За многу сува атопична кожа, иновативна формулација која ја обновува природната липидна бариера на кожата, го намалува чешањето и го јакне природниот имунитет на кожата.

Содржи дестилат на сончогледово масло кој ја стимулира биосинтезата на липидите, шеа путер, авокадо и сончогледово масло богато со есенцијални масни киселини, Bioecolia пребиотик за јакнење на микробиомот и природниот имунитет на кожата.

Ја обновува, смирува и штити кожната бариера. Го намалува црвенилото и иритацијата. Со 99% состојки од природно потекло, кремот обезбедува целодневна и долготрајна хидратација.


Се нанесува  секој ден, џ 2 дневно, на сува и чиста кожа на телото.

Mustela

Mustela