BIBS Papaya/Violet Sky Латекс цуцла лажливка 2 (6+ месеци), 2 цуцли :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIBS Papaya/Violet Sky Латекс цуцла лажливка 2 (6+ месеци), 2 цуцли


  • Шифра: 1002354
  • Производител: BIBS, Denmark
590 ден.

BIBS Papaya/Violet Sky Латекс цуцла лажливка 2 (6+ месеци), 2 цуцли.

BIBS е врвен дански бренд за бебиња основан во 1978 година. Цуцлите на BIBS се рафинирани неколку пати, за да се обезбеди најдобриот можен материјал и производ за најмалите.

BIBS е преферирана цуцла за многу деца поради брадавицата во форма на цреша. Обликот и на штитот и на брадавицата е како мајчината града и е оптимална поддршка за природен рефлекс на цицање и за доење.

Брадавицата е направена од 100% природен гумен латекс – кој е мек и флексибилен. Брадавицата е опремена со отвор за вентилација, испуштајќи го воздухот за да ја направи формата на цуцлата што е можно поприродна.

Поради природниот материјал, може да се појават варијации во бојата и чистотата - не заборавајте да го замените во рок од 4-6 недели од редовната употреба! Штитот е конвексен што овозможува протокот на воздух да ја вентилира деликатната бебешка кожа. Штитот е изработен од полипропилен (PP), многу лесен пластичен материјал со висока јачина и е многу отпорен на абење.

100% BPA free (Не содржат Бисфенол А).

BIBS, Denmark

BIBS, Denmark