LA ROCHE-POSAY EFFACLAR ПРОМОТИВЕН СЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY EFFACLAR ПРОМОТИВЕН СЕТ


  • Шифра: 1002381
  • Производител: La Roche-Posay
2.530 ден.

LA ROCHE-POSAY EFFACLAR ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1. LA ROCHE-POSAY EFFACLAR ULTRA концентриран серум 30ml.

Содржи салицилна киселина,гликолна киселина,липохидроксилна киселина+ смирувачки ниацинамид.

Се користи за неправилности,флеки и видливи пори.

2. LA ROCHE-POSAY EFFACLAR гел за чистење на масна и осетлива кожа 50ml.

Пенлив гел за чистење на мрсна, чувствителна кожа.

EFFACLAR гел нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа.
 -Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста. Со смирувачка термална вода на La Roche-Posay, без иритации. - pH 5,5 - без сапун - без алкохол - без боја - без парабени.
 -Запенете го гелот помеѓу влажните дланки и нанесете на лицето нежно масирајќи ја кожата. Темелно исплакнете.

AQUA / WATER, SODIUM LAURETH SULFATE , PEG-8, COCO-BETAINE, HEXYLENE GLYCOL , SODIUM CHLORIDE, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, ZINC PCA, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID , SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM / FRAGRANCE.

3. LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS OIL CORRECT SPF 50+ 3ml.

Крема за сончање со многу широк спектар која нуди дневна UB заштита за чувствителна и масна кожа.Погоден е и за кожа склона кон акни.Немасна текстура.Овозможува кожата да диши.
Помага за видливо намалување на порите и ги намалува неправилностите на лицето.
Активни состојки
Нега на кожата со салицилна киселина,која длабоко ги отпишува порите.
Нијацинамид,ги корегира неправилностите на лицето.
Заштита од сонце од цинк,антиинфламаторно дејство и регулација на себумот.
Нега на кожата против загадување,ја ограничува адхезијата на честичките на кожата.
Антиоксидант,штити од оскидативен стрес предизвикан оа загадување и инфрацрвена-А.
Минималистичка хипоалергена формула.


La Roche-Posay

La Roche-Posay