BIODERMA ПРОМОТИВЕН СЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIODERMA ПРОМОТИВЕН СЕТ


  • Шифра: 0030264
1.194 ден.

BIODERMA  ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1.BIODERMA Photoderm AR SPF 50+ заштитен тониран крем за чувствителна кожа и кожа склона кон акни 30ml.

Заштита на сонце за кожа склона кон црвенила.      

За чувствителна и реактивна кожа склона кон: интензивно моментално црвенило, перманентно (постојано) црвенило, купероза и мали видливи капилари. Го намалува и превенира црвенилото: Rosactiv  патент. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection биолошки патент. Природната боја го воедначува тенот. Без мирис. Водоотпорно. Фотостабилно. Некомедогено.

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доловна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт.

2.BIODERMA Sensibio гел за миење 100ml.

Нежен гел за миење на чуствителна кожа. 

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Додека активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства. Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите. Без сапун. Физиолошка pH вредност. 

Употреба: Наутро и/или навечер. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода.