BIODERMA ПРОМОТИВЕН СЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIODERMA ПРОМОТИВЕН СЕТ


  • Шифра: 1001759
  • Производител: BIODERMA
1.194 ден.

BIODERMA ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1.BIODERMA Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ заштитен крем против хиперпигментација 40ml.

Висока антиоксидативна заштита на сонце против темни дамки и брчки.

Иновација: BIODERMA го создаде Photoderm SPOT-AGE SPF 50+кој ја комбинира моќта на три активни состојки препознаени од дерматолозите [Витамин Ц-Витамин Е-Centella Asiatica] и сончеви филтри за заштита од широк спектар [УВ-Видлива светлина-Инфрацрвена] и овозможува заштита на сонце што спречува и промовира намалување на видливите знаци на фото-стареење (темни дамки, брчки, губење на цврстина) на кожата. Cellular Bioprotectio патент: вистинска внатрешна биолошка заштита која jа зачувува и стимулира природната одбрана на кожата од штетното дејство на сончевата радијација. Лесна dry-touch гелна текстура. Хидрира и обновува. Одлична make-up база. Одлична окуларна толеранција. Водоотпорно. Некомедогено.

2.BIODERMA Sensibio гел за миење 100ml.

Нежен гел за миење на чуствителна кожа. 

Со својата нежна формула и D.A.F. комплекс патентот, ја смирува кожата и го зголемува прагот на толеранција дури и кај најчувствителната кожа. Додека активните состојки ја имитираат структурата на кожата и овозможуваат липидно обновувачки и навлажнувачки својства. Нежно го чисти лицето и ја отстранува шминката од лицето и очите. Без сапун. Физиолошка pH вредност. 

Употреба: Наутро и/или навечер. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода.

BIODERMA

BIODERMA