LA ROCHE-POSAY CICAPLAST B5 серум 30ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY CICAPLAST B5 серум 30ml


  • Шифра: 1000996
  • Производител: La Roche-Posay
2.920 ден.

LA ROCHE-POSAY CICAPLAST B5 серум 30ml.

Со ефикасна хидратантна формула, Cicaplast B5 серумот е специјално развиен за сува кожа склона кон црвенило и затегнатост или непријатност на кожата. Кога се користи секојдневно, серумот за сува кожа помага во хидратација и одржување на бариерата за влажност на кожата.

Збогатена со високо концентриран навлажнувач Витамин Б5 за да помогне во зголемувањето на хидратацијата и намалувањето на загубата на транс-епидермална вода, формулата за серум за поправка на кожата содржи и HEPES за да помогне во стимулирање на обновувањето на кожата, зајакнување на бариерата за влага и удобност на кожата. Формулата вклучува состојки за кои е познато дека ја поддржуваат кожата против секојдневните еколошки агресори како што се загадувањето на воздухот, температурните промени, ниската влажност и сувоста. Помага и при локални иритации како што се прекумерна употреба на активни состојки и површни процедури на кожата. Комбинацијата од состојки за хидратација и поправка е исто така корисна за кожата под влијание на промените во животниот стил (недостаток на сон, стрес, лоша исхрана)

La Roche-Posay го формулираше серумот Cicaplast за сува чувствителна кожа, но исто така е идеален за употреба на сите типови кожа.
Користете го серумот за поправка на кожата секој ден за најдобри резултати.
Погоден за употреба при пост-површински процедури на кожата на лицето.
Серумот La Roche-Posay Cicaplast за сува кожа е дерматолошки тестиран за да се обезбеди соодветност на серумот за чувствителни типови на кожа. Формулата е хипоалергична, без мирис и некомедогена што ја прави погодна за сите типови на кожа на кои им е потребна дополнителна хидратација и поддршка од бариерата за влажност на кожата.


La Roche-Posay

La Roche-Posay