URIAGE Bariesun KID LOTION SPF50+ хидратантен лосион за деца 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
URIAGE Bariesun KID LOTION SPF50+ хидратантен лосион за деца 100ml


  • Шифра: 0020995
  • Производител: Uriage
820 ден.

URIAGE Bariesun KID LOTION SPF50+ хидратантен лосион за деца 100ml.

Хидратантен лосион за деца со многу висока заштита - СПФ 50+ (УВА+УВБ), кој овозможува многу висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина.

-За чувствителна кожа
-Не остава бели траги на кожата по нанесувањето
-Не лепи
-Некомедоген
-Без мирис
-Не ги надразнува очите
-За лице и тело
-Дерматолошки тестиран
-Водоотпорен

Состав: Aqua (Water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-Benzotriazolyl
Tetramethylbutylphenol [nano], Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Silica, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-Ethylhexyl Oxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Triacontanyl Pvp, Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Glucose, Xanthan Gum, Coco-Glucoside, Benzoic Acid, Tetrasodium Edta, Coconut Alcohol, Hydrogenated, Polydecene, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-OL, Trehalose, Propylene
Glycol, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.


Употреба: нанесете доволна количина пред изложување на сонце такашто да се покрие целата површина (на пример: една кафена лажичка од кремот за кожата на лицето и вратот). Намалувањето на оваа количина го намалува степенот на заштита.

Нанесувајте почесто, особено ако кожата е склона кон потење, по пливање или бришење со крпа. И покрај соодветната заштита, сепак изложеноста на сонце сведете ја на минимум. Бебињата и малите деца да не се изложуваат на директна сончева светлина.

Uriage

Uriage