BIODERMA Photoderm PEDIATRICS SPF50+ спреј 200ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIODERMA Photoderm PEDIATRICS SPF50+ спреј 200ml


  • Шифра: 1000924
  • Производител: BIODERMA
1.620 ден.

BIODERMA Photoderm PEDIATRICS SPF50+ спреј 200ml.

Bioderma Photoderm Pediatrics Spray SPF50+ PA++++ 200ml е специјално формулиран за деца. Всушност, овој крем за сончање е погоден за деца од 12 месеци, како и за кожа склона кон атопиjа. Нуди многу висока заштита од UVB и UVA зраци благодарение на присуството на технологијата Sun Barrier. Всушност, обезбедува заштита од кратки и долги UVA зраци. Оваа технологија прибегнува кон само четири филтри за сончање за минимален пристап. Не само што обезбедува заштита од изложување на сонце, туку и ја штити и ја зајакнува бариерата на кожата. Понатаму, овој крем за сончање е отпорен на вода, песок, топлина и триење, кој е издржлив преку активностите на децата. Така, погодно е да се нанесува на сува или влажна кожа. Заедно со форматот на спреј, оваа презентација станува исклучително практична за децата, овозможувајќи лесно и брзо нанесување.
Со пријатна текстура, овој крем за сончање без мирис остава невидлив финиш, без леплива или мрсна фолија. Дополнително, обезбедува хидратација до осум часа! Сè на сè, овој мултиотпорен крем за сончање е одлична опција за заштита на деликатната кожа на бебињата и децата од сонцето.
Возраст: 1+;
Тип на кожа: сите типови на кожа, вклучително и чувствителна;
Главни придобивки: нуди многу висока заштита од УВ зрачење, ја зајакнува бариерата на кожата, отпорен е на вода, пот и песок, погоден е за нанесување на влажна кожа, има добра толеранција на очите;
Формулиран без: мирис, парабени, алкохол.


BIODERMA

BIODERMA