VICHY NEOVADIOL ПРОМОТИВЕН СЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY NEOVADIOL ПРОМОТИВЕН СЕТ


  • Шифра: 1000746
  • Производител: VICHY
3.980 ден.

VICHY NEOVADIOL ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1. VICHY NEOVADIOL PERI-MENOPAUSE дневна нега за нормална до комбинирана кожа 50ml.

NEOVADIOL ДНЕВНА НЕГА ЗА ГУСТИНА И ПОЛНОСТ НА КОЖАТА ВО ПЕРИМЕНОПАУЗА За нормална до мешовита кожа, 50ml Во периодот на перименопауза, хормоналните промени го забрзуваат појавувањето на знаците на стареење на кожата, што придонесува до губење на еластичноста и густината на истата.

NEOVADIOL ДНЕВНА НЕГА ЗА ГУСТИНА И ПОЛНОСТ НА КОЖАТА ВО ПЕРИМЕНОПАУЗА ги реактивира механизмите на кожата како: еластичност, цврстина и густина. Клинички испитано и одобрено од страна на дерматолозите. Погодна за употреба и кај пациенти со чувствителна кожа. •    Помага за измазнување на кожата и менување на обликот на контурите на лицето. •    Ја подобрува еластичноста.

СОСТАВ NEOVADIOL ДНЕВНА НЕГА ЗА ГУСТИНА И ПОЛНОСТ НА КОЖАТА ВО ПЕРИМЕНОПАУЗА содржи силна комбинација на концентрирани дерматолошки активни состојки: Комбинацијата на Proxylane и екстракт од семе од пченка (Vitamin B3) е создадена да ги ублажи видливите промени на кожата предизвикани од хормоните. Хијалуронската киселина ја враќа густината и сјајот на кожата и ја подобрува нејзината еластичност.

КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНО + 40% ХИДРАТАЦИЈА* + 13% ЦВРСТИНА** + 22% ЕЛАСТИЧНОСТ** * Инструментално испитување спроведено на 24 жени после 4 часа. ** Инструментално испитување спроведено на 40 жени по 4 часа. ТЕКСТУРА Лесна хидратантна крема. Некомедогена. Не остава бели траги. Благ цветен мирис.

2.VICHY NEOVADIOL PERI & POST - MENOPAUSE  Серум 30ml.

Наменето за кожа во период на перименопауза и постменопауза. Кожата е цврста, а тенот на кожата изедначен. Кожата е измазнета, посјајна и интензивно нахранета.

Состав:

PROXYLANE+ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕТО SENE+ВИТАМИНИ B3,CG,E+OMEGA КИСЕЛИНИ.


VICHY

VICHY