VICHY LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST ПРОМОТИВЕН СЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST ПРОМОТИВЕН СЕТ


  • Шифра: 1000744
  • Производител: VICHY
4.415 ден.

VICHY LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1, VICHY LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST крем за лице 50ml.

Видливо ги намалува брчките. Го изедначува тенот. Моќна формула која ги обединува пептид тип I, протеин за богата кожа добиен преку биоинженеринг, пептид тип II, anti-ageing молекула од синтетско потекло, и витамин Cg. ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА. Исклучително брза ефикасност. По првото нанесување, тонусот е подобрен за 52%, брчките се изгладени и се враќа еластичноста на кожата. Тестирано на чувствителна кожа под дерматолошки надзор. За чувствителна кожа. Хипоалергено. Со Vichy минерализирана термална вода.

2. VICHY LIFTACTIV SPECIALIST B3 SERUM 30ml.

Серум против темни дамки и брчки.

13% ниацинамид B3 + гликолна киселина + пилинг состојки

Употреба: Нанесете неколку капки на чисто и суво лице наутро и навечер. Избегнувајте контакт со очите и усните.

ПОГОДНО ЗА РАЗЛИЧНИ ТИПОВИ НА КОЖА.


VICHY

VICHY