Dr. Theiss Шведска горчливка 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Dr. Theiss Шведска горчливка 100ml


  • Шифра: 1000740
  • Производител: Dr.Theiss
240 ден.

Dr. Theiss Шведска горчливка 100ml.

Состав: вода; алкохол; глицерин; семе од морско оревче (Myristica fragrans) 1,5%; корен од вилино сито (Carlina acaulis); мана (сок од црн јасен) (Fraxinus ornus); природни ароми; корен од ангелика (Angelica archangelica); корен од исијот (Curcuma zedoaria); мира (Commiphora molmol); корен од валеријана (Valeriana officinalis); корен од линцура (Gentiana lutea); кора од цејлонски цимет (Cinnamomi cortex ceyl.); боја: карамела сулфит-амонијак; цвет од морско оревче (Myristica fragrans); плод од кардамом (Elettaria cardamomum); камфор (Camphor nat.); устенца од цвет на шафран (Crocus sativus).

Употреба: Една кафена лажичка (5 ml) 3 пати на ден пред јадење. Се препорачува да се разреди во чаша чај, вода или сок. Ако после оброк имате чувство на подуеност во стомакот, погодно е да се земе една до две лажички после оброци.

Временско ограничување на употреба: 2 недели.

Dr.Theiss

Dr.Theiss