Dr.Viton Chia Oil 1000mg капсули, 30 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Dr.Viton Chia Oil 1000mg капсули, 30 капсули


  • Шифра: 1000090
  • Производител: Dr.Viton
370 ден.

Dr.Viton Chia Oil 1000mg капсули, 30 капсули.

Чиа семето е вистински концентрат на есенцијалните Oмега-3 масни киселини, јаглехидрати, протеини, растителни влакна, антиоксиданти и калциум.

Содржи толку многу омега-3 масни киселини што може да служи како замена за риба. Всушност чиа семето е најбогатиот растителен извор на Oмега-3: содржи 30% повеќе омега-3 од лененовото семе и дури 8 пати повеќе омега од лосос.

Dr. Viton Chia Oil софтгел капсулите содржат 1.000 мг природно масло од чиа или двојно побогат концентрат на Омега-3.

Омега-3 масните киселини му се неопходни на целиот организам тргнувајќи од мозокот, срцето, зглобовите, имунитетот и кожата.
Состав: 1000 мг масло од чиа семе (кое содржи не помалку од 55% алфа линоленска киселина АЛА, омега 3 масна киселина од растително потекло).

Помошни состојки: желатин, глицерин, прочистена вода.


Употреба:

Препорачана доза една капсула на ден

Dr.Viton

Dr.Viton