ESI RIGENFORTE балзам за коса 200ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ESI RIGENFORTE балзам за коса 200ml


  • Шифра: 0015144
  • Производител: ESI
350 ден.

ESI RIGENFORTE балзам за коса 200ml.

Спречува опаѓање на косата, давајќи сјај и волумен.
Ревитализирачкиот балсам е составен од Биотинакс (Патентирана формула составена од биотин, метионин и цистин), кератин, млечни протеини, пантенол, матични клетки и масло од арган. Спречува привремено опаѓање на косата и предвремено слабеење на косата, индициран за кревка и девитализирана коса. Ја прави косата мазна, но и дава сјај и волумен. Ја ревитализира целата коса, спречувајќи формирање на поделени врвови (сушење на косата што предизвикува отворање на кутикулите и размножување на различни краеви).

Како да се земе: Нанесете го производот по миење на косата со шампон, на влажна коса, распоредувајќи го низ косата. За расплеткување, користете ги прстите или чешел. Оставете да делува неколку минути и потоа исплакнете темелно со млака вода.
Состав: аква, цетеарил алкохол, глицерил стеарат, цетримониум хлорид, бехентримониум хлорид, парфем, диметикон, лимонска киселина, динатриум едта, масло од Argania spinosa, пропилен гликол, пантенол, хидролизиран кератин, хидролизиран кератин, протеин хидроглулии хидролизиран казеин, метилхлороизотиазолинон, метионин, цистин, биотин, метилизотиазолинон, хидроксипропил гуар хидроксипропил-тримониум хлорид, екстракт од култура на овошни клетки од Malus domestica, џвакање ксантан, феноксиетанол, глицерин (CI according, Leciinme listing).

ESI

ESI