URIAGE Xemose Syndet нежен синдет за миење на сува и многу сува кожа 500ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
URIAGE Xemose Syndet нежен синдет за миење на сува и многу сува кожа 500ml


  • Шифра: 0020202
  • Производител: Uriage
650 ден.

URIAGE Xemose Syndet нежен синдет за миење на сува и многу сува кожа 500ml.

Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа. Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство . Намалува нелагодност и чешање . Смирува и ја враќа природната заштита на кожата. Долготрајно пријатно чувство.Наменета е за бебиња, деца и возрасни. Без парабени, без сапуни, хипоалергена и со физиолошки Ph.

Употреба:

Направете пена на влажна кожа, исплакнете и нежно исушете ја кожата.

Uriage

Uriage