VICHY B3 ANTI-DARK SPOTS LIFTACTIV SPF 50 крема против хиперпигментирачки флеки и брчки 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY B3 ANTI-DARK SPOTS LIFTACTIV SPF 50 крема против хиперпигментирачки флеки и брчки 50ml


  • Шифра: 1000589
  • Производител: VICHY
2.768 ден. 3.460 ден.

VICHY B3 ANTI-DARK SPOTS LIFTACTIV SPF 50 крема против хиперпигментирачки флеки и брчки 50ml.

Vichy Liftactiv B3 против темни дамки со СПФ50 е формулиран за да помогне во корекција и намалување на пигментацијата, а исто така и да се справи со појавата на брчки од сите видови.

Се одликува со ниацинамид (витамин Б3) и ЛХА кои работат заедно за да помогнат во намалувањето на изгледот на постоечките темни дамки. Кремот содржи и ултра висок СПФ50 со широк спектар за да помогне во спречување на понатамошно формирање на пигментација како резултат на оштетување на УВ-зраците.

Таа има за цел да обезбеди 48-часовна долготрајна хидратација. Формулата е клинички докажана и е тестирана на сите типови и тонови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

-Со ниацинамид, пилинг состојки и УВ филтер.
-Намалува хиперпигментациски флеки и брчки.
-Штити од УВ зраци.
-Кожата ја прави цврста и полна со сјај.
-48 часовна хидратација.

Состав: Aqua /water - Glycerin - Ethylhexyl Salicylate - Ethylhexyl Triazone - Alcohol - Denat. - Bis-ethylhexyloxyphenolmethoxyphenyl Triazine - Dimethicone - Lauroyl Lysine - Butyl - Methoxydibenzoylmethane - Octyldodecanol - Behenyl Alcohol - Isopropyl Isostearate - Perlite - Aluminum Starch Octenylsuccinate - Cetyl Alcohol - Hydrolyzed Rice Protein - Adenosine - Capryloyl - Salicylic Acid - Disodium Edta - Hydroxyacetophenone - Palmitoyl Tetrapeptide-7 - Palmitoyl Tripeptide-1 - Sodiumacetylated Hyaluronate - Sodium Hyaluronate - Niacinamide - Tocopherol - Acrylamide/sodium - Acryloyldimethyltaurate Copolymer - Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate - Butylene Glycol - Carbomer - Cetearyl Alcohol - Cetearyl Glucoside - Isohexadecane - Myristic Acid - Palmitic Acid - Peg-100 - Stearate - Pentylene Glycol - Poly C10-30 Alkyl Acrylate - Polysorbate 20 - Polysorbate 80 - Sodiumlactate - Sodiumpolyacrylate Starch - Sodiumstearoylglutamate - Sorbitanoleate - Stearicacid - Ci 15985 /yellow 6 - Ci 16035 / Red 40 -


Употреба: нанесете секој ден после употреба на серум. Да се избегнува подрачјето околу очите. При интензивна изложеност на сонце употребете соодветна заштита од сонце.

VICHY

VICHY