LA ROCHE-POSAY PURE VITAMIN C RICH нега против стареење 40ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY PURE VITAMIN C RICH нега против стареење 40ml


  • Шифра: 1000290-1
  • Производител: La Roche-Posay
2.775 ден.

LA ROCHE-POSAY PURE VITAMIN C RICH нега против стареење 40ml.

La Roche-Posay Pure Vitamin C – богат зацврстувачки филер против брчки е нега против стареење специјално формулирана за потребите на нормална до сува кожа, вклучително и чувствителна кожа. Направен со мешавина од моќни состојки против стареење, како што се маноза и хијалуронска киселина, овој крем се бори против знаците на стареење како што се брчките, фините линии и заматениот тен. Богатата текстура ѝ дава на кожата мека и свиленкаста на допир, со немрсна завршница која прекрасно делува како основа за шминка.

Проблеми со кожата: брчки и фини линии, губење на цврстина и дефиниција, црвенило, нерамномерен тен;

Наменета за нормална до сува кожа, вклучително и чувствителна;

Главни придобивки: го изедначува тенот, ја минимизира појавата на брчки и фини линии, помага во стимулирање на производството на колаген и истовремено ја обновува кожата, го ублажува секое чувство на непријатност;
Формулиран без: парабени.


Кремата се нанесува наутро и/или навечер.

La Roche-Posay

La Roche-Posay