URIAGE AGE LIFT ноќен крем за детокс и зацврстување на кожата на лицето 40ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
URIAGE AGE LIFT ноќен крем за детокс и зацврстување на кожата на лицето 40ml


  • Шифра: 1000225
  • Производител: Uriage
1.650 ден.

URIAGE AGE LIFT ноќен крем за детокс и зацврстување на кожата на лицето 40ml.

Ноќен крем за детокс и зацврстување на кожата на лицето
За сите типови на кожа
Со ретинол, хијалуронска киселина, витамин Ц и витамин Е
Дерматолошки тестирано
Резултат: наутро се повидливи резултатите. Кожата на лицето е помека, поцврста и ревитализирана. Контурите на лицето се подобро дефинирани. Тенот е изедначен и светол.

Состав: Aqua/eau, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Butyrospermum Parkii Butter, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Butylene Glycol, Diglycerin, Jojoba Esters, 1,2-hexanediol, Cetyl Alcohol, Steareth-2, Steareth-21, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Croton Lechleri Resin Extract, Tocopherol, Sodium Polyacrylate, Polyglycerin-3, Dimethicone/bis-isobutyl Ppg-20 Crosspolymer, Parfum (Fragrance), Polyacrylate Crosspolymer-6, Chlorphenesin, O-cymen-5-ol, Acacia Decurrens Flower Cera (Acacia Decurrens Flower Wax), Helianthus Annuus Seed Cera (Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax), Adenosine, Lecithin, Citric Acid, Theobroma Cacao Seed Extract (Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract), T-butyl Alcohol, Lepidium Sativum Sprout Extract.


Употреба: нанесете навечер на кожата на лицето. Да се избегнува контакт со очите. Доколку се појави пецкање веднаш престанете со употреба.

Uriage

Uriage